דלג לתוכן הראשי

הכל אודות מחשוב ענן לעסקים

סיסמארטר | עלה ב:


ספרו לחברים:

כל מה שצריך לדעת על הגנה על המידע העסקי מפני התקפות סייבר

העולם החדשני שבו אנחנו נמצאים מעניק לנו מגוון של פתרונות. הטכנולוגיה מגיעה לכל מקום, בין אם בענף הרפואה, ענף העתונות, השיווק הדיגיטלי וענף הקוסמטיקה או האסתטיקה. אם כך זה רק הגיוני שהחדשנות תגיע גם לענף המחשוב. בו אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא מקום פנוי, נגישות ונוחות עבודה, וכמובן לפני הכל בראש ובראשונה אבטחה.

פתרונות מחשוב ענן - מה הם ומה הם כוללים?

לפני שנדבר על אותם פתרונות ענן חשוב שנדע מה זה מחשוב ענן. טכנולוגיית ענן היא למעשה שירות שהלקוח קונה כמו מסד נתונים, שירות, יישומים ועוד. כיום עסקים וחברות משתמשות באותם פתרונות מחשוב ענן על מנת לקבל תשתית מחשוב משלהם. מרכז נתונים עם גישה לאחסון, אפליקציות ועוד.

שירותי ענן כוללים בתוכם שירות של אחסון נתונים, עיבוד מידע, בינה מלאכותית, כוח מחשוב, יישומים חדשניים למשרד ועוד. למעשה, כל שירות שלא דורש מכם קרבה פיזית אל אותו ציוד בו אתם משתמשים הוא שירות שאפשר לקבל דרך פתרונות ענן אלו ואחרים.

יתרון משמעותי ומהותי בשימוש שירותי מחשוב ענן הוא גם חיסכון משמעותי בעלויות, וגם הימנעות מתקלות בתחזוקה של תשתית IT. במקרה הזה, החברה שרכשה את השירות משלמת עבור אנשי מקצוע מהטובים בתחום לנהל את האופרציה.

מחשוב ענן – היתרונות

יתרונות מהותיים ומדויקים תלויים כמובן בסוג של שירות הענן, אך היתרון הכי גדול הוא שהחברה שקונה את השירות לא צריכה להשקיע זמן ומחשבה בניהול התשתית, אם כי החברה המקצועית המתחזקת אותה. 

יתרונות נוספים הם:

  • אין צורך בקניית שרתים או שדרוג מערכות הפעלה
  • שירותי ענן הם שירותים מאובטחים ויעילים למשתמשים
  • אין עלות גבוהה מראש כי משלמים רק עבור צריכת משאבים
  • עבודה מהירה ויעילה מול יישומים חדשים
  • עבור חברות שיש להן שעות שימוש קבועות, יש חסכון כלכלי משמעותי.

אין ספק שמחשוב ענן באופן כללי יכול להוזיל עלויות, ויכול להפוך ולהיות אפקטיבי מאד עבור חברות מסוימות גם לטווח הרחוק. השימוש בשירות ענן מחשוב לעסק הוא קל בהעברת הנתונים, אפליקציות ויישומים ומאפשר לכם גישה מלאה אפילו רק באמצעות חיבור לאינטרנט, ללא סיבוכים מיותרים. 

ורק כדי לסבר לכם את האוזן, אפילו נטפליקס הגדולה משתמשת בשירות של מחשוב ענן על מנת להפעיל את שירותי הזרמת התכניות שלה ואף חברות אחרות עושות זאת. אם כך, מחשוב ענן לעסקים הפך בשנים האחרונות ממש לברירת מחדל עבור לא מעט יישומים, חברות וארגונים המשתמשים בשירות המעניק אופציות רבות. 

מחשוב ענן – למה הוא בעצם קרוי כך?

הרעיון הבסיסי הוא שהמיקום, השירות, וקבצים פרטים יישומים וחומרה לא ממש רלוונטיים לרוכשים. המטאפורה 'ענן' קיימת על בסיס תכניות רשת ישנות בהם הוצג מיתוג הענן. המיתוג מייצג למעשה את היכולת הנפלאה לגשת אל החומרים שלכם מכל מקום, בכל מקום, רק באמצעות חיבור לרשת האינטרנט ובגישה מלאה ללא כל סיבוכים.

המונח עצמו קיים כבר משנות ה2000, אך הרעיון קיים כבר עוד משנות השישים עוד כשחברות מחשבים נתנו את האופציה לבתי עסק לשכור שרת גדול, במקום לקנות אותו לבד.

עם הזמן השירות קיבל תפוצה נרחבת והפך את חברות המחשבים ליעילות יותר בכך שהביא לגידול במספר מרכזי הנתונים הארגוניים בשל כמויות גבוהות של נתונים באחסון.

מחשוב ענן איכותי באמת לקח את כל הקופה כאן, והשתלט על התחום כאשר הופיע בתור שירות של ספק גדול במיוחד כמו אמזון לדוגמא.

בבואכם לשכור שירות שירותי ענן לעסק, עשו זאת בקפידה ועם סקר כמו שאתם שוכרים כל שירות. או קונים כל מוצר. וודאו כי אכן החברה מומלצת, יש לה את כל ההסמכות לטפל במערכות הנתונים, וכי יש עליה מוניטין חיובי.

המלצות תמיד אפשר למצוא בפלטפורמות הדיגיטליות המיועדות לכך, ברשתות, או דרך מכרים וחברים עליהם אתם סומכים. וגם אז, אל תוותרו על תחושת הבטן שלכם. כימיה עם החברה ממנה אתם קונים את השירות מאד חשובה, ההבנה של הדברים, התקשורת והשיח בגובה העיניים. והכי חשוב, השירות שאתם מרגישים שאתם מקבלים מאותה חברה איתה באתם בהתקשרות. אחרי הכל, אתם מפקידים בידיה את הנכס הדיגיטלי החשוב ביותר שלכם.

לסיכום, אם אתם עסק שלא מתפשר ומעוניין תמיד להוביל ולהיות מהטובים ביותר, עסק שמתחדש בחדשנות טכנולוגית. ותמיד נמצא שם עבור הלקוחות. זה הרגע לעבור לשירות של מחשוב ענן לעסקים בין אם אתם עסק קטן, ובין אם אתם עסק גדול.

ענן לעסקים יאפשר לכם את היכולת לנהל את העסק ללא דופי בלי התעסקות על רמת שירותי האבטחה. בלי התעסקות על מהירות השירותים ועם גישה מלאה ונוחה מכל מקום לנתונים שלכם. ברגע שבו התשתיות יהיו בידיהם של הטובים ביותר שעברו הכשרות פורמליות לטיפול ותחזוקה שוטפת בהן אתלם תוכלו להיות רגועים ולהמשיך לנהל את העסק, את השיווק, את הלידים ואת היומיום שלכם בנחת.

עברו אל פתרונות מחשוב ענן בראשון לציון עוד היום. ותוכלו לנהל את העסק שלכם בהתאם לשנה הנוכחית, ועם החדשנות הדיגיטלית הרלוונטית.

סוגי פתרונות ענן לעסקים - שאלות ותשובות

  • מהו ענן ציבורי?

הענן הציבורי הוא למעשה מודל מחשוב ענן שבו משתמשים ניגשים לכמויות גדולות של נתונים. הבסיס שלו הוא מאד חזק. אם תרצו להגביר את המשאבים, תמיד תוכלו לעשות זאת כי יש לו את היכולת הטכנולוגית לכך.

  • מהו ענן פרטי?

הענן הפרטי מעניק אופציה לחברות לנצל גם את הענן הציבורי אך ללא דאגת שליטה על נתונים ושירות שיהיו חשופים הלאה. הענן מוסתר מאחורי חומת אש, והחברות ישלטו באופן מדויק על איפה הנתונים מאוחסנים. תוך כך, יוכלו לספק למפתחים שלהם גישה למאגרי הנתונים על פי דרישה, ללא שום פגיעה באבטחת הענן.

  • מהי אבטחת ענן איכותית?

לא מעט חברות מודאגות בנוגע לאבטחה בשירות ענן. יחד עם זאת, חשוב לזכור שפריצות אבטחה בענן הן דבר נדיר. היות וישנן כן בעיות אבטחה, כלי אבטחת הענן משתכללים ומשתדרגים מיום ליום ומנטרים ברמה יומיומית שימוש במרמה, הורדות שאינן מורשות ואף תוכנות זדוניות מזיקות. כמובן שיש לזה השפעה כלכלית וירידה באפקטיביות.

  • מהו הענן ההיברידי?

הענן ההיברידי הוא למעשה ענן שמורכב מכל אחד מסוגי הענן. חלק מהנתונים שלו בציבורי, חלק מהנתונים בפרטי, ויש גם כמות ספקים ורמות שונות של השימוש בו. רוב הסיבות לשימוש בענן ההיברידי הן הימנעות מעלויות חומרה גבוהות כאשר מרחיבים את מרכז הנתונים הקיים.

  • האם יש חשיבות למיקום?

זה ישמע אולי מוזר, אבל כן. נתונים המועברים ממקום מרוחק עלולים לחוות עיבוד איטי ביחס לעיבודים משרת מקומי. בנוסף, ישנה בעיה של בעלוות על הנתונים בעיקר אצל חברות באירופה החוששות לנתוני לקוחות המאוחסנים בארצות הברית לדוגמא. אלו יכולים להיות זמינים לרשויות או למקורות אחרים. 

לא כדאי לפספס גם את אלו..

לכל הכתבות >