דלג לתוכן הראשי

שירותי מחשוב למועצות מקומיות – החדשנות משתלמת

שירותי מחשוב למועצות מקומיות ורשויות

אין ספק שכיום כל עסק, חברה, משרד ארגון ומוסד צריכים לחשוב על קדמה טכנולוגית. הסיבה לכך היא כי אנחנו בעידן טכנולוגי שבו כבר כמעט ולא משתמשים בניירת גם מבחינת איכות הסביבה, וגם מבחינת התייעלות.

זו הסיבה שהרבה מאד ארגונים ומוסדות, ביניהם גם מועצות מקומיות עברו לטכנולוגיית IT או בשפה היותר מובנת, טכנולוגיית ענן המספקת שירותי מחשוב לעסקים קטנים ומוסדות.

מהי טכנולוגיית ענן?

טכנולוגיית ענן היא בעצם מסד נתונים ותשתית טכנולוגיים שאתם רוכשים או שוכרים ומקבלים גישה לכל דבר הקשור לעסק שלכם מאחסון שירות ענן ועד לאפליקציות ונתוני לקוחות.

יש לא מעט יתרונות בעניין כשאנחנו מדברים על שירותי מחשוב למועצות מקומיות והעיקריים שבהם הם עלויות מופחתות וייעול בתחזוקה בתשתיות הit. כך במקום לשלם לכמה גורמים על השימוש בתשתיות, אפשר לשלם לחברה מקצועית המטפלת לכם בהכל. להיות עם ראש שקט ולהמשיך לנהל את העניינים בעסק כרגיל.

מהם שירותי הענן הזמינים עבורכם?

כשמדובר על שירותי מחשוב למועצת מקומיות אנחנו בחברת SYSMARTER המובילים את תחום המחשוב כבר הרבה מאד שנים, עם נסיון וותק רב, מבינים את הרגישות בתחום.

ולכן, חשוב לנו שתדעו שכל שירותי מחשוב ענן לעסקים קטנים או למוסדות גדולים מכסים מגוון אדיר של יכולות:

  • אחסון נתונים

  • פעולות מחשוב מרחוק

  • עיבוד מידע

  • בינה מלאכותית

  • טיפול ביישומי משרד כלליים

  • תמיכה טכנית 24/7

  • התחברות מרחוק

וישנן כמובן דוגמאות נוספות למגוון השירותים, אך כמובן שלכל מוסד וארגון ישנה התאמה אישית על ידי אנשי המקצוע, מול הלקוח.

למה שירותי מחשוב למועצה מקומית זה טוב לכם

אנחנו נמצאים בעידן מתקדם. נגמרו הימים של הקלסרים הענקיים עם כמויות הנייר הגדולות שנערמות, ימי המגרסה. או הימים שבהם התעסקנו עם ניילוניות ואחסון בארונות נעולים.

כיום כשאפשר לאחסן את כל החומר הרגיש אונליין ולגבות אותו. כך שלא תהיה לו סכנה מפני שריפה, הצפה, או חלילה פריצה. ובכלל החומרים יהיו מאובטחים ומוגנים, זוהי אלטרנטיבה הרבה יותר מרגיעה.

ומעבר לכך, זוהי גם אלטרנטיבה שיותר מתחשבת באיכות הסביבה מבחינת השימוש בניירות ובניילונים. וגם מקלה באופן משמעותי את העבודה מול הציבור. שכן כל אחד ואחת יכולים לקבל את מלוא תשומת הלב, כאשר כל החומרים נמצאים מגובים אונליין, והגישה היא נוחה וקלה.

גם חסכון בזמן, גם ייעול לאיכות הסביבה, גם אבטחה איכותית יותר והכי חשוב, התייעלות משרדית ועסקית.

מערכות מחשוב לעסקים כוללים את השירותים שאתם מכירים, כמו המייל ג'ימייל, או גיבויים המבוססים לאחסון תמונות בענן ועוד. בנוסף, השירות מאפשר למקם את כל הנתונים שלכך ואת היישומים בענן. כמו לדוגמא נטפליקס שמסתמכת על שירותי מחשוב על מנת להפעיל את השירות שלה.

שירותי מחשוב למועצות מקומיות או בכלל לעסקים הופך כברירת מחדל למגוון של יישומים. לא מעט ספקי תכנה מציעים את היישומים שפיתחו כמוצר אינטרנטי. ובכך משנים את עולם התעשייה. כך במקום לרכוש חד פעמי בסכום גבוה את השירות אפשר לעשות זאת בשכירות חודשית, ממש כמו שכירות של שטח במציאות, אבל בוירטואל.

למה בעצם שירותי IT נקראים גם שירותי מחשוב ענן?

אנחנו בחברת Sysmarter מאמינים בשקיפות מלאה, ועל מנת שתוכלו באמת להבין מה אתם רוכשים או שוכרים, חשוב שתדעו באיזה מוצר מדובר.

ולכן, חשוב לנו להסביר לכם מהו בעצם שירות מחשוב ולמה גם הוא קרוי כך.

הסברה הגורפת היא שמחשוב ענן הוא עניין של מיקום ושירות. אך יש להעניק חשיבות גם למערכת ההפעלה ולחומרה. הענן, קרוי כענן בשל תכניות תקשורת ישנות בעולם הטלפוניה.

היתרונות העיקריים שמעניקים שירותי ענן תלויים כמובן בסוג שירות הענן, והם מהווים חלק בלתי נפרד מתחזוקת התשתית והשרתים.

כך שלמעשה אין צורך לקנות עוד שרתים, לא צריך לשדרג מערכת הפעלה. שדרוג חומר או שדרוגי תוכנה אם אין עדכונים, שכן הספקים דואגים לכך.

כל חברה מקצועית המתמחה במתן שירותי מחשוב לעסקים או שירותי מחשוב למועצות מקומיות תדע למקסם את התוצאות על סמך הכישורים האיכותיים שלה. ולהעניק את מקסימום השירות דרך צוות מנוסה ומיומן. וזוהי עובדה שלא יכולה להתגבר על אף איש מקצוע בודד שיעניק שירות זה לחברות.

שימוש בשירותי ענן למעשה אומר שכל חברה, מוסד, או ארגון יכולים לנהל פרויקטים במהירות וביעילות. לעדכן מושגים בתשתיות, לא לבצע רכש ממושך בעל עלויות גבוהות מדי, ולמעשה לקבל גישה לנתונים שלהם מכל מקום, ובכל זמן. זוהי יעילות עסקית איכותית, והיכולת המופלאה הזאת להפעיל את השירות ללא מאמץ ובתפעול ידידותי היא פרווילגיה נהדרת שבעבר לא היתה קיימת אצלנו, וכעת יש להוקיר אותה.

מהו ענן ציבורי, ומהו ענן פרטי?

  • ענן ציבורי

ענן ציבורי הוא בעצם מודל מחשוב בסיסי שבו משתמשים ניגשים אל כמות גדולה של חומרים דרך הרשת. יש בו כוח מחשוב גדול מאד, המתחלק בין כמה לקוחות. מדובר בקנה מידה גדול במיוחד המאפשר התמודדות טכנולוגית קלה ואיכותית. מבחינת אבטחה, הוא משמש יישומים שאינם רגישים במרת המידע אלא דורשים כמות גבוהה של משאבים.

 

  • ענן פרטי

הענן הפרטי מאפשר למוסדות וארגונים ליהנות יתרונות הענן הציבורי, אך ללא דאגה לגבי חשיפה או שליטה לגבי השרתים והנתונים. הענן הפרטי מוסתר היטב מאחורי חומת אש, והחברות השוכרות אותו שולטות באון מדויק לגבי אחסון הנתונים. ואף מקבלות גם בניית תשתית בהתאמה אישית.

אבטחת הענן, כי חשוב שתדעו

אם אתם אחרי כל זה, נשארים מודאגים לגבי האם הנתונים והמידע שלכם מאובטח, זה רק הגיוני. מועצות מקומיות, משרדי עורכי דין, רואי חשבון ועוד. כולם כולל כולם זקוקים לאבטחה מוגברת בשל המידע הרגיש.

ראשית, חשוב שתדעו שפריצות אבטחה הן לא דבר שקורה הרבה. המערכת הפנימית מנוהלת על ידי צוות מוסמך ומקצועי שיודע היטב לטפל בכל סיטואציה, ביניהם גם סיטואציה של פריצות אבטחה.

כך שאם אתם חוששים מדליפת מידע, דעו כי מהנדסי ספקי הענן מגנים על התשתית הזאת היטב, וללא דופי.

קצת על גאוגרפיה ושירותי מחשוב ענן

ללא שום ספק, גיאוגרפיה ושירותי מחשוב ענן או שירותי IT מושפעים והמיקום גורם לשינוי משמעותי. אם היישום מגיע למשל ממרכז נתונים שנמצא בצד השני של כדור הארץ או ברשת צפופה, יכול מאד להיות שמתגלה מידע שמעובד לאט יותר בשל חיבור שאינו מקומי.

בנוסף, קיימת הסיטואציה של בעלות הנתונים. שכן בחברות מסוימות באירופה למשל, חשוב לדאוג למיקום של אחסון ועיבוד הנתונים. ישנן לא מעט חברות אירופאיות החוששות כי המידע של הלקוח יאוחסן בשרת בארצות הברית ועל כן הם חשופים לרשויות אכיפת החוק בארצות הברית.

ולכן, לא מעט חבורת יוצרות רשתות אזוריות של מרכז נתונים במיקומים שלהם, על מנת שארגונים, מוסדות ועסקים שונים יוכלו ליהנות מאחסון המידע באיזור שלהם בלבד.

אנחנו בחברת SySmarter מאמינים בשקיפות, באבטחה גבוהה וביחס רגיש במיוחד לחומרים רגישים ומסווגים. במועצות מקומיות ללא שום ספק חשובה רגישות המידע, האנושיות, הזמינות וכמובן הכימיה ביננו לבינכם.

אנחנו נדאג לכל מה שקשור לביטחון שלכם, אתם תמשיכו לנהל את המועצה המקומית כמו שרק אתם יודעים.