דלג לתוכן הראשי

כיתות לימוד חכמות

כיתות לימוד חכמות

רותמים את הטכנולוגיה ליצירת חווית לימוד חדשנית

"מנהלים, מורים ותלמידים דיווחו כי הלמידה בכיתה מתוקשבת "חכמה" מאופיינת בגיוון רב יותר, נגישות לחומרי לימוד עדכניים, מוטיבציה להוראה, עניין והנראה מקצועית. המנהלים, המורים והתלמידים דיווח כי השימוש בטכנולוגיה משפיע ביעקר על תפיסה חיובית ומוטיבציה ללמידה, עניין והנאה, הקניית מיומנויות תקשוב וכן מיומנויות איסוף ועיבוד מידע, למידה אוטונומית פעילה בבית ובבית הספר ואחריות אישית ללמיד, בעיקר בקרב תלמידי העל יסודי."
( פרויקט כיתות חכמות - קדימה מדע, המכון הארצי למחקר במדעי ההתנהגות). 

הקמת כיתה חכמה הינו חלק מהתפתחות טכנולגית מואצת שחלה בעולם כולו, אשר מאפשרת העברה של תכני הלימוד באופן מקוון ואינטרקטיבי לתלמידים, מדובר במהפכה פדגוגית אשר צפויה לשנות את פני ההוראה ואת חווית הלימוד בבתי הספר, הן מבחינתם של המורים והן מבחינתם של התלמידים.

הכיתה החכמה הינה כיתה ממחושבת באופן מלא שהלימוד בה מבוצע באמצעות לוח חכם ומחשבים המותקנים בעמדות התלמיד ומעבירים את המידע של המורה לתלמידים בצורה וירטואלית. הלוח החכם מאפשר מגוון רחב של פעולות והמידע שיירשם עליו יישמר במחשבי התלמיד. כל המערכות בכיתה או בבית הספר החכם נשענות על תוכנות ותשתיות עבור ביג דאטה (BigData) שמציעות לאורך כל הדרך שינויים ושיפורים באופן העברת התכנים בכיתה כדי לייעל את תוכנית הלימודים.
כיתה חכמה אינה רק הכנסת שימוש במיטב הטכנולוגיות, אלא גם ניהול תפעולי חכם ופשוט כמו בכל מכשיר טכנולוגי, התקנה של מערכת ניהול מרכזית לשליטה על מחשבי התלמיד, על המקרן ועל ביצוע אינטגרציה עם חיישנים ומערכות בבית הספר עוזרת לנהל טוב יותר ולהקל על המורה בזמן העברת השיעור.

לסיסמארטר טכנולוגיות היכולת להפוך כל כיתה ל"חכמה" ע"י שימוש בתוכנות אשר פותחו במיוחד להקמת כיתות חכמות, סיסמארטר מובילה טכנולוגית בכל עולם הכיתות המתוקשבות.

האפשרויות רבות בכיתה חכמה

✔ שליטה מרכזית ממחשב המורה על כל מחשבי התלמיד בכיתה.
✔ הדלקה וכיבוי המחשבים באופן מרוכז
✔ נעילת מחשבי התלמיד בזמן הסבר המורה.
✔ למידה בקבוצות.
✔ הקרנת מסך תלמיד לכלל הכיתה בלחיצת כפתור.
✔ הקפצת שאלות / מבחנים / בחנים בכל זמן למסכי התלמיד.
✔ מדידת זמן לשאלות והבנתם.
✔ צפייה בשיעורים מרחוק והקלטתם בענן לצפייה מאוחרת.

 

רוצים לשמוע עוד? מעוניינים בפתרון לכיתה חכמה? מלאו את הטופס ונשמח לחזור אליכם בהקדם!