דלג לתוכן הראשי

הקמת רשת תקשורת במשרד – איך לעשות את זה נכון?

סיסמארטר | עלה ב:


ספרו לחברים:

תכננו את המטרות והגדירו את הצרכים שלכם

כמעט ואין משרד כיום שלא מכיר בעובדה שהוא צריך להקים רשת תקשורת במשרד. העידן הטכנולוגי והחדשני שהפך לשגרת חיינו לא מפספס שום תחום, ואף חברה. לא משנה מה גודל החברה, ובמה היא עוסקת. הקמת רשת תקשורת במשרד הוא צעד חכם ואיכותי שיכול להביא לפעילות עסקית ענפה, פנים ארגונית וגם מחוץ לארגון עצמו בהתנהלות מול הלקוחות.

בעידן הדיגיטלי של היום, רשת מחשבים משרדית יעילה ואמינה מומלצת להצלחת העסק. רשת מתוכננת היטב מאפשרת תקשורת חלקה, שיתוף פעולה ושיתוף משאבים בין העובדים, תוך הבטחת ביצועים ואבטחה מיטביים. ישנן כמה וכמה שיטות עבור הקמת רשת תקשורת במשרד שתהפוך את הארגון שלכם פשוט לטוב יותר, ומיד נפרוש בפניכם כמה מהן.

לפני שנצלול לעניינים הטכניים, מומלץ לקבוע את הצרכים והיעדים הספציפיים של הרשת בחברה שלכם. הגורמים שיש לקחת בחשבון כוללים:

 • מספר העובדים והמכשירים
 • צמיחה צפויה בעתיד הקרוב
 • סוגי יישומים ושירותים נדרשים
 • דרישות אבטחה והגנה על נתונים
 • מגבלות תקציב
 • בחירת ארכיטקטורת הרשת

תכנון תכנית עבודה מסודרת ומדויקת מול אנשי המקצוע שבחרתם בקפידה למשימה תביא לתוצאות מיטביות. ועל כן חשוב באמת לשבת ולתת בשקיפות מלאה את מגבלות התקציב, את הרשת לה אתם זקוקים, את כמות העובדים להם תהיה גישה ובכלל להסביר מה המטרה שלכם ומה אתם מצפים מהקמת הרשת התקשורתית במשרד. לכל משרד יש את הצרכים השונים שלו, ועל כן התאמה אישית כאן מחויבת מטעם המציאות.

לאחר הבנה ברורה של צרכי הרשת בארגון שלכם, תוכלו לבחור את ארכיטקטורת הרשת המתאימה ביותר. ישנם שני סוגים עיקריים:

 • LAN

סוג זה הוא אידיאלי עבור משרדים קטנים עד בינוניים, רשתות LAN מחברות התקנים בתוך מיקום או בניין בודד. רשתות אלו מציעות חיבורים מהירים וקלים יחסית לניהול.

 

 • WAN

סוג זה מתאים למשרדים או ארגונים גדולים יותר עם מספר מיקומים, רשתות WAN מחברות התקנים על פני אזורים גיאוגרפיים רחבים. הן דורשות ניהול רשת מתקדם יותר ועשויות להיות כרוכות בעבודה עם ספקי שירותי אינטרנט.

בחירה ברשת קווית או אלחוטית – מה עדיף?

אחד השיקולים החשובים ביותר בזמן הקמת רשת תקשורת במשרד הוא האם לבחור ברשת אלחוטית או קווית. לפני שתבחרו, חשוב לדעת מהי רשת קווית, ומהי רשת אלחוטית:

 • רשת קווית

רשתות קוויות משתמשות בכבלי Ethernet כדי לחבר התקנים ולספק חיבורים מהירים ואמינים יותר. הן גם פחות מועדות לסיכוני אבטחה ולהפרעות.

 

 • רשת אלחוטית

רשתות אלחוטיות מציעות גמישות וניידות רבה יותר, אך עשויות לחוות מהירויות איטיות יותר ואף רגישויות אבטחה מוגברות.

חשוב לבחור נתבים איכותיים. מכשירים אלה מנהלים תעבורת נתונים בין רשתות ומחברים את הרשת המשרדית שלכם לאינטרנט. בחרו בנתבים עם תכונות אבטחה מתקדמות, כגון חומות אש מובנות ותמיכה ברשת פרטית וירטואלית.

בחירה במתגים תסייע ביצירת חיבורים בין מכשירים בתוך הרשת שלכם, ותבטיח העברת נתונים יעילה. בחרו מתגים מנוהלים לשליטה וניטור טובים לתעבורת הרשת ברמה איכותית וחזקה.

עבור רשת אלחוטית, בחרו נקודות גישה התומכות בתקני ה-Wi-Fi העדכניים ביותר. אלו מציעות אפשרויות ניהול קלות וכוללות תכונות מתקדמות.

כיצד לתעדף את אבטחת רשת התקשורת במשרד?

על מנת שתוכלו לתעדף את אבטחת הרשת במשרד חשוב לבצע מספר אלמנטים בסיסיים:

 • הטמעת סיסמאות חזקות וייחודיות עבור כל המכשירים וחשבונות המשתמש
 • עדכון קבוע של חומרה ותוכנה
 • הפעלת חומות אש ברשת ומערכות זיהוי פריצות
 • שימוש ב-VPN לגישה מאובטחת מרחוק
 • יישום ביקורת רשת והערכות קבועות לטיפול בפרצות אבטחה ורגישויות

על מנת לבצע מיטוב ביצועי רשת חשוב לבצע ניטור ואבחון ביצועי רשת קבועים, לקיים הטמעת מדיניות איכות השירות ולהשתמש בפילוח רשת כדי לבודד תעבורה ולהפחית עומס. עדכון קבוע של המכשירים והחלפת ציוד ישן תסייע באופן משמעותי לטפח את רשת התקשורת.

כל הקמת רשת תקשורת במשרד שהינה מתקדמת חייבת להיות ניתנת להרחבה וגמישה כדי להתאים לצמיחה בארגון ולשינויים עתידיים. הטמיעו עיצוב רשת מודולרי המאפשר הרחבה קלה, וקבלו החלטה בשימוש בווירטואליזציה ובשירותים מבוססי ענן כדי לייעל את הניהול ולהפחית עלויות.

עיצוב והטמעה של רשת מחשבים משרדית אידיאלית ומתקדמת כרוכים בתכנון קפדני וידיים מקצועיות של אנשי המקצוע הטובים ביותר. בחירת הטכנולוגיה הנכונה והקפדה על שיטות עבודה מומלצות יביאו לתוצאות איכותיות. על ידי התחשבות בצרכים ובמטרות של הארגון שלכם, כמו גם תעדוף אבטחה וביצועים, אתם יכולים ליצור תשתית רשת חזקה ויעילה התומכת בהצלחת העסק.

הקמת רשת תקשורת במשרד – שאלות ותשובות

 • מהם הגורמים העיקריים שיש לקחת בחשבון בעת קביעת הצרכים והיעדים הספציפיים של רשת משרדית?

הגורמים העיקריים שיש לקחת בחשבון כוללים את מספר העובדים והמכשירים, צמיחה צפויה בעתיד הקרוב, סוגי יישומים ושירותים נדרשים, דרישות אבטחה והגנה על נתונים ומגבלות תקציב.

 

 • מה ההבדל העיקרי בין רשת מקומית לרשת רחבה?

ההבדל העיקרי בין LAN ל-WAN הוא האזור הגיאוגרפי שהם מכסים. רשתות LAN מחברות התקנים בתוך מיקום או בניין בודד ומתאימים למשרדים קטנים עד בינוניים, בעוד ש-WAN מחברים התקנים על פני אזורים גיאוגרפיים רחבים ואידיאליים עבור משרדים או ארגונים גדולים יותר עם מספר מיקומים.

מהן התכונות העיקריות שצריך לחפש בעת בחירת נתב לרשת משרדית?

תכונות עיקריות שיש לחפש בעת בחירת נתב כוללות תכונות אבטחה מתקדמות.

כיצד יכול ארגון להבטיח את אבטחת רשת המחשבים המשרדית שלו?

כדי להבטיח את אבטחת הרשת, ארגונים צריכים לדאוג להטמיע סיסמאות חזקות וייחודיות עבור כל המכשירים וחשבונות המשתמשים, לעדכן באופן קבוע חומרה ותוכנה, לאפשר חומות אש ומערכות זיהוי פריצות לרשת, להשתמש ב-VPN לגישה מרחוק מאובטחת ולבצע ביקורות רשת קבועות.

אנחנו מזמינים אתכם משירות מקצועי ברמה גבוהה לצד אדיבות, הכלה וסבלנות לכל לקוח ולקוח. חברת sysmarter היא חברה צעירה, מקצועית, ודינמית המביאה לתוצאות איכותיות עבור לקוחותיה ובעלת ניסיון, וותק ואהבה למקצוע. לחברה צוות מסור, מוסמך ומקצועי בעל ידע רב. קבלו כבר עכשיו פרטים על הקמת רשת תקשורת במשרד.

לא כדאי לפספס גם את אלו..

לכל הכתבות >